Pervasive Displays E2154JS0C1
Part No.:
E2154JS0C1
Manufacturer:
Pervasive Displays
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
E2154JS0C1.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK RED WH
Shipping
E2154JS0C1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pervasive Displays
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
1.54" (39.12mm)
Viewing Area:
27.51mm W x 27.51mm H