Amphenol ICC (FCI) DWRT010PV23301
Part No.:
DWRT010PV23301
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
DWRT010PV23301.pdf
Description:
CONN PLUG DRAWER 10POS PCB
Shipping
DWRT010PV23301 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
DWR, CoolPower®
Tray
Active
Connector Usage:
Connector Type:
Plug, Male Pins
Connector Style:
Drawer
Number of Positions:
10
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.108" (2.74mm)