Ampco Safety Tools DWI-1/2D15MM
Part No.:
DWI-1/2D15MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
DWI-1/2D15MM.pdf
Description:
SOCKET IMPACT 6 POINT 15MM 2.95"
Shipping
DWI-1/2D15MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket, Impact
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
15mm
Drive Size:
1/2"
Length:
2.95" (75.0mm)