Samtec Inc. DW-50-19-F-D-925
Part No.:
DW-50-19-F-D-925
Datasheet:
DW-50-19-F-D-925.pdf
Shipping
DW-50-19-F-D-925 Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height:
0.925" (23.495mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)