Samtec Inc. DW-50-15-T-D-370
Part No.:
DW-50-15-T-D-370
Datasheet:
DW-50-15-T-D-370.pdf
Shipping
DW-50-15-T-D-370 Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)