Samtec Inc. DW-50-14-T-D-1320
Part No.:
DW-50-14-T-D-1320
Datasheet:
DW-50-14-T-D-1320.pdf
Shipping
DW-50-14-T-D-1320 Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
1.320" (33.528mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)