Samtec Inc. DW-50-13-F-D-200-LL-006
Part No.:
DW-50-13-F-D-200-LL-006
Datasheet:
DW-50-13-F-D-200-LL-006.pdf
Shipping
DW-50-13-F-D-200-LL-006 Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.920" (23.368mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)