Samtec Inc. DW-50-12-F-D-300
Part No.:
DW-50-12-F-D-300
Datasheet:
DW-50-12-F-D-300.pdf
Shipping
DW-50-12-F-D-300 Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.620" (15.748mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)