Samtec Inc. DW-50-11-F-D-300-LL
Part No.:
DW-50-11-F-D-300-LL
Datasheet:
DW-50-11-F-D-300-LL.pdf
Shipping
DW-50-11-F-D-300-LL Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)