Samtec Inc. DW-50-10-T-S-330-LL
Part No.:
DW-50-10-T-S-330-LL
Datasheet:
DW-50-10-T-S-330-LL.pdf
Shipping
DW-50-10-T-S-330-LL Specifications
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)