Samtec Inc. DW-50-09-L-S-472
Part No.:
DW-50-09-L-S-472
Datasheet:
DW-50-09-L-S-472.pdf
Shipping
DW-50-09-L-S-472 Specifications
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.148" (3.759mm)
Length - Stack Height:
0.472" (11.989mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)