Samtec Inc. DW-50-09-L-S-329
Part No.:
DW-50-09-L-S-329
Datasheet:
DW-50-09-L-S-329.pdf
Shipping
DW-50-09-L-S-329 Specifications
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.291" (7.391mm)
Length - Stack Height:
0.329" (8.357mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)