Samtec Inc. DW-50-09-L-D-329
Part No.:
DW-50-09-L-D-329
Datasheet:
DW-50-09-L-D-329.pdf
Shipping
DW-50-09-L-D-329 Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.291" (7.391mm)
Length - Stack Height:
0.329" (8.357mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)