Samtec Inc. DW-50-09-G-D-250
Part No.:
DW-50-09-G-D-250
Datasheet:
DW-50-09-G-D-250.pdf
Shipping
DW-50-09-G-D-250 Specifications
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)