Samtec Inc. DW-50-09-F-S-366
Part No.:
DW-50-09-F-S-366
Datasheet:
DW-50-09-F-S-366.pdf
Shipping
DW-50-09-F-S-366 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.254" (6.452mm)
Length - Stack Height:
0.366" (9.296mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)