Samtec Inc. DW-49-13-F-D-810
Part No.:
DW-49-13-F-D-810
Datasheet:
DW-49-13-F-D-810.pdf
Shipping
DW-49-13-F-D-810 Specifications
Number of Positions:
98
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.810" (20.574mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)