Samtec Inc. DW-49-07-F-D-200
Part No.:
DW-49-07-F-D-200
Datasheet:
DW-49-07-F-D-200.pdf
Shipping
DW-49-07-F-D-200 Specifications
Number of Positions:
98
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)