Samtec Inc. DW-46-14-H-T-200
Part No.:
DW-46-14-H-T-200
Datasheet:
DW-46-14-H-T-200.pdf
Shipping
DW-46-14-H-T-200 Specifications
Number of Positions:
138
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
1.120" (28.448mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)