Samtec Inc. DW-43-14-F-S-1015
Part No.:
DW-43-14-F-S-1015
Datasheet:
DW-43-14-F-S-1015.pdf
Shipping
DW-43-14-F-S-1015 Specifications
Number of Positions:
43
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height:
1.015" (25.781mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)