Samtec Inc. DW-40-13-F-D-330
Part No.:
DW-40-13-F-D-330
Datasheet:
DW-40-13-F-D-330.pdf
Shipping
DW-40-13-F-D-330 Specifications
Number of Positions:
80
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.790" (20.066mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)