Samtec Inc. DW-40-09-F-T-330
Part No.:
DW-40-09-F-T-330
Datasheet:
DW-40-09-F-T-330.pdf
Shipping
DW-40-09-F-T-330 Specifications
Number of Positions:
120
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)