Samtec Inc. DW-39-09-F-D-542
Part No.:
DW-39-09-F-D-542
Datasheet:
DW-39-09-F-D-542.pdf
Shipping
DW-39-09-F-D-542 Specifications
Number of Positions:
78
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height:
0.542" (13.767mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)