Samtec Inc. DW-39-07-L-D-200
Part No.:
DW-39-07-L-D-200
Datasheet:
DW-39-07-L-D-200.pdf
Shipping
DW-39-07-L-D-200 Specifications
Number of Positions:
78
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)