Ampco Safety Tools DW-3/8D13MM
Part No.:
DW-3/8D13MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
DW-3/8D13MM.pdf
Description:
SOCKET 6 POINT 13MM 1.73"
Shipping
DW-3/8D13MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
13mm
Drive Size:
3/8"
Length:
1.73" (44.0mm)