Samtec Inc. DW-38-11-L-S-444
Part No.:
DW-38-11-L-S-444
Datasheet:
DW-38-11-L-S-444.pdf
Shipping
DW-38-11-L-S-444 Specifications
Number of Positions:
38
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.376" (9.550mm)
Length - Stack Height:
0.444" (11.278mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)