Samtec Inc. DW-37-14-L-D-910
Part No.:
DW-37-14-L-D-910
Datasheet:
DW-37-14-L-D-910.pdf
Shipping
DW-37-14-L-D-910 Specifications
Number of Positions:
74
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)