Samtec Inc. DW-36-20-T-S-750
Part No.:
DW-36-20-T-S-750
Datasheet:
DW-36-20-T-S-750.pdf
Shipping
DW-36-20-T-S-750 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)