Samtec Inc. DW-36-20-G-T-330-LL
Part No.:
DW-36-20-G-T-330-LL
Datasheet:
DW-36-20-G-T-330-LL.pdf
Shipping
DW-36-20-G-T-330-LL Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
108
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.690" (17.526mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)