Samtec Inc. DW-36-14-L-D-557
Part No.:
DW-36-14-L-D-557
Datasheet:
DW-36-14-L-D-557.pdf
Shipping
DW-36-14-L-D-557 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.763" (19.380mm)
Length - Stack Height:
0.557" (14.148mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)