Samtec Inc. DW-36-14-F-D-370
Part No.:
DW-36-14-F-D-370
Datasheet:
DW-36-14-F-D-370.pdf
Shipping
DW-36-14-F-D-370 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.950" (24.130mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)