Samtec Inc. DW-36-13-T-S-442
Part No.:
DW-36-13-T-S-442
Datasheet:
DW-36-13-T-S-442.pdf
Shipping
DW-36-13-T-S-442 Specifications
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.678" (17.221mm)
Length - Stack Height:
0.442" (11.227mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)