Samtec Inc. DW-36-13-L-D-878
Part No.:
DW-36-13-L-D-878
Datasheet:
DW-36-13-L-D-878.pdf
Shipping
DW-36-13-L-D-878 Specifications
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height:
0.878" (22.300mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)