Samtec Inc. DW-36-13-L-D-675
Part No.:
DW-36-13-L-D-675
Datasheet:
DW-36-13-L-D-675.pdf
Shipping
DW-36-13-L-D-675 Specifications
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height:
0.675" (17.145mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)