Samtec Inc. DW-36-10-F-D-401
Part No.:
DW-36-10-F-D-401
Datasheet:
DW-36-10-F-D-401.pdf
Shipping
DW-36-10-F-D-401 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.319" (8.103mm)
Length - Stack Height:
0.401" (10.185mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)