Samtec Inc. DW-36-09-L-D-486
Part No.:
DW-36-09-L-D-486
Datasheet:
DW-36-09-L-D-486.pdf
Shipping
DW-36-09-L-D-486 Specifications
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.486" (12.344mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)