Samtec Inc. DW-36-08-L-D-370
Part No.:
DW-36-08-L-D-370
Datasheet:
DW-36-08-L-D-370.pdf
Shipping
DW-36-08-L-D-370 Specifications
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.050" (1.270mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)