Samtec Inc. DW-36-07-F-D-250
Part No.:
DW-36-07-F-D-250
Datasheet:
DW-36-07-F-D-250.pdf
Shipping
DW-36-07-F-D-250 Specifications
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)