Samtec Inc. DW-35-17-F-T-200
Part No.:
DW-35-17-F-T-200
Datasheet:
DW-35-17-F-T-200.pdf
Shipping
DW-35-17-F-T-200 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
105
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)