Samtec Inc. DW-35-13-L-D-740
Part No.:
DW-35-13-L-D-740
Datasheet:
DW-35-13-L-D-740.pdf
Shipping
DW-35-13-L-D-740 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
70
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.740" (18.796mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)