Samtec Inc. DW-34-20-F-S-801
Part No.:
DW-34-20-F-S-801
Datasheet:
DW-34-20-F-S-801.pdf
Shipping
DW-34-20-F-S-801 Specifications
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.219" (5.563mm)
Length - Stack Height:
0.801" (20.345mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)