Samtec Inc. DW-34-20-F-S-330
Part No.:
DW-34-20-F-S-330
Datasheet:
DW-34-20-F-S-330.pdf
Shipping
DW-34-20-F-S-330 Specifications
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.690" (17.526mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)