Samtec Inc. DW-34-14-F-S-200
Part No.:
DW-34-14-F-S-200
Datasheet:
DW-34-14-F-S-200.pdf
Shipping
DW-34-14-F-S-200 Specifications
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
1.120" (28.448mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)