Samtec Inc. DW-34-12-F-S-739
Part No.:
DW-34-12-F-S-739
Datasheet:
DW-34-12-F-S-739.pdf
Shipping
DW-34-12-F-S-739 Specifications
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height:
0.739" (18.771mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)