Samtec Inc. DW-32-14-L-D-330
Part No.:
DW-32-14-L-D-330
Datasheet:
DW-32-14-L-D-330.pdf
Shipping
DW-32-14-L-D-330 Specifications
Number of Positions:
64
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.990" (25.146mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)