Samtec Inc. DW-32-09-STL-S-200
Part No.:
DW-32-09-STL-S-200
Datasheet:
DW-32-09-STL-S-200.pdf
Shipping
DW-32-09-STL-S-200 Specifications
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)