Samtec Inc. DW-32-08-STL-S-330
Part No.:
DW-32-08-STL-S-330
Datasheet:
DW-32-08-STL-S-330.pdf
Shipping
DW-32-08-STL-S-330 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)