Samtec Inc. DW-31-07-L-T-272
Part No.:
DW-31-07-L-T-272
Datasheet:
DW-31-07-L-T-272.pdf
Shipping
DW-31-07-L-T-272 Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
93
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.048" (1.219mm)
Length - Stack Height:
0.272" (6.909mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)