Samtec Inc. DW-30-14-L-D-1233
Part No.:
DW-30-14-L-D-1233
Datasheet:
DW-30-14-L-D-1233.pdf
Shipping
DW-30-14-L-D-1233 Specifications
Number of Positions:
60
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height:
1.233" (31.318mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)