Samtec Inc. DW-30-14-F-S-460
Part No.:
DW-30-14-F-S-460
Datasheet:
DW-30-14-F-S-460.pdf
Shipping
DW-30-14-F-S-460 Specifications
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.860" (21.844mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)