Samtec Inc. DW-30-13-F-S-569
Part No.:
DW-30-13-F-S-569
Datasheet:
DW-30-13-F-S-569.pdf
Shipping
DW-30-13-F-S-569 Specifications
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.551" (13.995mm)
Length - Stack Height:
0.569" (14.453mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)